31 Mayıs 2016 Salı

Dekorasyon | Teraryum yapımı

Bu gün başlık bulmakta epey zorlandım diyebilirim. Uzun süredir Teraryum / Fanus içinde Bitkiler veya siz nasıl adlandırmak isterseniz yapımına çok heveslenmiştim. Baya bir araştırma yaptım, hangi bitkiler, toprak özellikleri vs. baya bir zamanımı aldı diyebilirim. Sonunda aradığımı buldum. Hem çok nazik, hem de tüm sorularıma sabırla cevap veren ve yardımcı olan Kaktuscu Ekibine tekrar dan teşekkür ediyorum.

Gelelim benim aldıklarıma ve yapım aşamalarına. Teraryum yapımında illa bunları kullancaksınız, şöyledir böyledir diye bir iddaa da asla bulunamam, internet üzerinden araştırdığım kadarıyla yaptım ve sonuç bana göre başarılı olduğu için sizlerlede paylaşmak istedim. 


Malzemeleri resim de gördüğünüz gibi belirttim, bunun dışında bir tane fıs fıs aldım, tüm Ürünleri bir arada almak isterseniz Kaktuscu.com dan faydalanabilirsiniz.Fanusun en altına önce çakıl sonrada pomza taşının büyük olan parçalarını ekledim, daha minik olan pomza taşlarını torf ile karıştırıp kullandım.

Çakıl ve pomza taşından sonra birazda volkanik tüf ekledim, bunlar drenaj görevini üstleniyorlar. Sonra fanusumu minik pomza taşı ile karıştırdiğim torf ile doldurdum, istediğim seviyeye geldiğinde ise bitkilerimi ektim.

Bitkileri de fanusa yerleştirdikten sonra biraz arta kalan taşlarla süslemeler yaptım, böyle bana daha hoş göründü. Ben bitki olarak farklı Sukulent türleri kullandım, siz araştırıp başka bitkiler de kullanabilirsiniz. 
Dediğim gibi bu benim fanus / Teraryum hazırlama yöntemim, umarım size ilham olur ve farklı bir çok teraryumlar görürüm İnstagram da. Sevgiler :)

24 Mayıs 2016 Salı

Lifestyle | Çocuklar için Meyveli Atıştırmalıklar

Eminim çocuğu olan bu atıştırmalık problemini çok iyi bilir, meyve yemekte zorlanan, sürekli şeker çikolata tüketen çocuklar çok fazla, hele ki yaşları ilerledikçe bu durum daha da zorlaşıyor. Bugün sizlerle meyve ile hazırlanmış, çocuklara meyveyi daha cazip hale getirecek birkaç örnek göstermek istiyorum, belki evde sizde yaparsınız ve işinize yarar :)


İlk olarak muz ile hazırlanan Penguenler :) İşin içine birazcık çikolata giriyor ve renkli drajeler okadar :) Tarif zaten resimde mevcut.


Muzlu Çilekli arabalar benim favorilerim arasında, hem çok sağlıklı hemde erkek çocukları için çok hoş bir fikir, eminim çok severek yiyecekler.


Dondurma niyetini muzları çikolata ile kaplayıp sunabilirsiniz, evet 100% sağlıklı değil ama gıda boyasıyla renklendirilmiş dondurulmuş su yiyeceğine bunu tüketsin :) Bitter çikolata kullanırsanız çok iyi olur.


Arada atıştırmak için bu tarz sandviçler hazırlanabilir, uğur böceği için de cherry domates ve zeytin kullanabilirsiniz.


Doğum günleri ve özel partiler için bu tür sağlıklı trenler hazırlıya bilirsiniz, misafirleriniz çok sevecek :)


Son olarak ta armut fare :) Umarım bunlar size ilham olur ve güzel ülkemde yavrular bundan sonra daha çok sağlıklı Ürünler tüketir.


Sevgiler :) 

Aylık | En sevdiklerim Nisan 20161. Evidea Simple Living ahşap anahtarlık 12,90tl

2. Evidea Puglia cam Mumluk 4,90tl

3. Evidea bymimi kek kalıbı 9,90tl

4. Evidea litvanya gülü yapay çiçek 2,90tl


Mayıs ayında görüşmek dileğiyle :)