28 Eylül 2015 Pazartesi

Dekorasyon | Nostalji Aşkı

Bugün sizlerle Nostalji Mobilyaları, kısacası doğru Vintage havası nasıl yaratılır, nelere dikkat edilmeli bunları paylaşmak istiyorum. Ben çok fazla Vintage aşığı olmama rağmen evde iki minik yavruyla zor oluyor. Gördüğümde hemen aşk yaşıyoruz, gözlerim pörtlüyor ama bizim evde malesef dediğim gibi yaşatamıyoruz, Vintage bizde ölüme mahkum diyebiliriz :)

Geçelim hemen Vintage nedir sorusuna...

İngilizceden gelen kelime aslında eski, özel, eşi benzeri olmayan vs. anlamına geliyor. Bu Stilin özelliği de budur zaten. Genelde antika pazarlarında, eskicilerde özel parçaları bulup kombinler yaratabilirsiniz. Beyaz, krem ve pastel renkler bu eski model mobilyalara çok ayrı bir hava katıyor. Ürünler genelde çizik ve eski olduklarını belli ediyorlar, hatta yeni ürünler bile bu havayı yaratmak için örneğin zımparalanıyor.

Kumaşlar için de aynısı geçerli, yıllanmış deriler, pamuk açık renk örtüler ve renkli ipekler güzel bir ortam yaratmakta çok faydalı oluyorlar.

Dekorasyonda eski varaklı ürünler çok güzel bir seçenek oluyor. Şeffaf vazolar, taşlı avizeler - yani kısacası babaanne evinde ne bulursanız kaçırmayın :)

Bazı örneklerle bu konuyuda bitirelim :)


1 yorum:

konya iç dekoryan dedi ki...

teşekkürler çok güzel bir derleme olmuş çalışmalarınızın devamını diliyorum